MBRS20H200CT RNG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor
Mfr.Part #:
MBRS20H200CT RNG
Datasheet:
Description:
Schottky Diodes D2PAK SMD/SMT Dual Common Cathode Forward Current:20 A Forward Voltage:970 mV Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):200 V Max Forward Surge Current (Ifsm):150 A
ParameterValue
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Forward Current20 A
Forward Voltage970 mV
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)200 V
Element ConfigurationDual Common Cathode
Forward Surge Current (Ifsm)150 A